Mäntsälän jäähallilla koronapassi käytössä 4.12.2021 alkaen.
3.12.2021
Etelä-Suomen Aluehallintovirasto teki 2.12.2021 päätöksen sisäliikuntatilojen uusista koronarajoituksista.
Mäntsälän jäähalli ottaa koronapassin käyttöön 4.12.2021.
Käytännössä koronapassi tarkistetaan jäähallin pääovella ja se vaaditaan kaikilta yli 16-vuotiailta jäähallin asiakkailta. Varautukaa tarvittaessa todistamaan henkilöllisyytenne. Tulkaa hyvissä ajoin jäähallille, koronapassin tarkistaminen on manuaalista työtä ja se voi ajoittain aiheuttaa jonoutumista.
Koronapassin käyttöönottoon päädyttiin jäähallin liiketoimintaa suojellaksemme, tarkoituksemme on olla vastuullinen toimija ja edetä ehdottomasti terveysturvallisuus edellä. Tällä toimenpiteellä uskomme, että voimme pitää jäähallin avoinna lähes normaaliin tapaan.
Edellytämme kaikilta 12 vuotta täyttäneiltä kasvomaskin käyttöä jäähallin sisätiloissa paitsi ei urheilusuorituksen aikana.
https://avi.fi/tiedote/-/tiedote/69926502
Ystävällisin terveisin
Mäntsälän Jäähalli Oy |